"...בכל יום רביעי במהלך חודש יולי, התקיים ערב בלוז, שסקר תקופה אחרת בהתפתחות הבלוז. מי מעביר את הערב? נועם דיין.

למי שעדיין לא נתקל בנועם דיין בהופעותיו ברחבי העיר והאזור, מדובר בגיטריסט צפוני שחי ונושם בלוז, ומופיע עם להקתו המעולה באזור הצפון כבר לא מעט זמן. כך שכשהגענו לערב האחרון של בית הספר לבלוז, היו לנו ציפיות.


הלהקה פתחה את הערב עם קטעי נגינה חיה. לצד הסברים על המוזיקה של כל אחד מהיוצרים, ומיקומה בתוך סצנת הבלוז של התקופה, היו הדגמות חיות של הלהקה של כמה ממיטב הקטעים של היוצרים.


בין לבין הוקרנו על מסך ענק קליפים שבהם יכולנו לראות את היוצרים עצמם מופיעים (בין השאר, הוקרן קטע מההופעה הידועה של בי.בי. קינג בבית הכלא השמור סינג-סינג בניו יורק, מול אסירים). לצד כל אלה, נועם דיין סיפר מספר לא מבוטל של אנקדוטות משעשעות על כל אחד מן היוצרים ועל התקופה בכלל.


בהמשך הערב נועם והלהקה ניגנו קטעים של ענקי בלוז נוספים, וביניהם וילי דיקסון, סטיבי ריי ווהן ובאדי גאי, וכל אלה בליווי הסברים, אנקדוטות והקרנת קליפים. הכל נעשה באווירה טובה, הקהל היה נינוח ומחוייך בזמן ההסברים, והתנועע בהתלהבות עם המוזיקה בזמן קטעי הנגינה.


אחד השיאים מבחינת הקהל היה ללא ספק כאשר הלהקה ניגנה שיר של באדי גאי, ולאחר מכן הוקרן קליפ שלו בהופעה, עם סגנונו הייחודי והכובש. גם ההופעה החיה, אך גם הקליפ, עוררו מחיאות כפיים סוערות.

הערב היה מגוון ומעניין, והוליך את הקהל בנבכי ההיסטוריה של הבלוז ועד להשפעה העמוקה שלו על הרוקנרול, בצורה חווייתית, קצבית ומעניינת. גם מי שלא הכיר בלוז לעומק, אלא בעיקר דרך ההשפעה שלו על הרוק, גילה בעקבות הערב הזה את האמת שבציטוט המפורסם של וילי דיקסון - blues is the roots, everything else is the fruits!..."

   


                        בלוז לאירועים מוסיקת בלוז חיהבלוז לאירוע מוזיקת בלוז לאיורעהרכב בלוז לאירועבלוז קבלת קהללוז חתונה