נועם פגש את הבלוז לראשונה בעת שירותו הצבאי. הוא החל
להעמיק בעולם הזה, לחקור וללמוד מתקליטי בלוז רבים ככל שיכל למצוא. במהלך השנים שלאחר מכן הוא ניגן בלוז חשמלי ואקוסטי בהרכבים שונים לפני שעבר לשיקגו ב- 2006. בירת הבלוז נתנה לו השראה להמשיך להתעצב מוסיקלית ולאחר זמן מה הוא החל לנגן במועדוני הבלוז בעיר ומחוצה לה.

כשחזר לישראל, נועם הקים את להקת הבלוז שלו
"Noam Dayan Blues Band" שמנגנת עד היום בלוז חשמלי מסורתי שנוגע גם בגוספל, סול וג'אז. הלהקה מופיעה על במות ברחבי ישראל ונחשבת לאחת מלהקות הבלוז המובילות בנוף המוסיקלי המקומי. 

בנוסף להופעות עם הלהקה, נועם מופיע גם כאמן סולו במופע אקוסטי ואינטימי בו הוא מנגן את הבלוז השורשי מהמסורת של המיסיסיפי דלתא ושיקגו.

בשנת 2013 נועם הוציא את אלבום הבכורה שלו "A Whole New Land", אלבום בלוז אקוסטי שורשי שזכה לתגובות חמות ולהשמעות רבות בתחנות רדיו שונות. האלבום נשלח לייצג את ישראל בקטגוריית אלבום הבלוז בתחרות העולמית בממפיס.

לצד הופעות בפסטיבלים כמו סולם יעקב ויערות מנשה, נועם פתח הופעות וניגן לצד אמנים כמו John Lee Hooker Jr. ,K.M. Williams ו- James 'Super Chikan' Johnson. הוא מלמד גיטרת בלוז, מעביר הרצאה חווייתית על ההיסטוריה של הבלוז ומשתף פעולה בפרויקטים מוסיקליים שונים.

בשנת 2015 יצא האלבום השני "Corner Of Blues And The City" - אלבום בלוז חשמלי בו נועם מציג את המרקם המוסיקלי שלו הנע בין גוספל, ג'אז, סול ובלוז עירוני עם להקה גדולה וחטיבת נשפנים. התארחו בו אורחים מיוחדים, ביניהם יאיר דלאל וגיא קינג.

                                                                                                                                                                                                                                                        בלוז לאירועים לב ירוע מוזיקת בלוז לאיורעהרכב בלוז לאירועבלוז קבלת קהללוז חתונה